Oyuncak Hikayesi – Toy Story (1995)

Kovboy ve Astronot | Amerikan Oyuncağı Hikayesi

Kovboy ve Astronot | Amerikan Oyuncağı Hikayesi

Konu: Andy odasında takılmayı, oyuncaklarıyla, özellikle Woody adındaki koyboy oyuncağıyla oynamayı seven küçük bir çocuktur. Fakat Andy odada yokken oyuncaklar canlanmaktadır. Woody bir oyuncak olarak hayatından – Andy’nin favori oyuncağı olduğu için – çok memnundur. Fakat Andy’ye doğum gününde yeni bir oyuncak hediye edildiğinde şartlar değişecektir. Kendisinin bir oyuncak olduğunu düşünmeyen Buzz Lightyear isimli bu oyuncak kısa zamanda Andy’nin yeni favori oyuncağı olur. Kıskançlığın yiyip bitirdiği Woody Buzz’dan kurtulmaya çalışır fakat her ikisi de kaybolurlar ve Andy ailesiyle evden taşınmadan önce geri dönmeye çalışırlar. Continue reading

Gerçeğe Çağrı (Total Recall) 2012

Hayat nedir ki? Beynimizin kimyasal algısıdır. Gözlerin görür, beyin kimyan buna tepki verir. Biz burada aradakileri atlayıp, doğrudan kimyaya odaklandık. Bu hayatı daha mı az gerçekçi yapar?

Konu: Bir fabrika işçisi olan ve yaşadığı monoton hayatından memnun olmayan Douglas Quaid, müşterilerine sahte anılar yaşatan Rekal adında bir firmaya gider ve casus anılarına sahip olmaya karar verir. Fakat burada gerçekten bir casus olduğu ortaya çıkar ve sonrasında da polis ile arasında bir kovalamaca başlar.
Continue reading